Усього доступно три варіанти, щоб відкрити ворота з телефону, в цьому огляді ми розглянемо кожен з варіантів з урахуванням можливих переваг та недоліків:
• Варіант №1. Управління воротами, які підключені через WiFi роутер до Інтернету;
• Варіант №2. управління воротами за допомогою звичайного телефонного дзвінка;
• Варіант №3. Керування воротами за допомогою з'єднання Bluetooth.
Для будь-якого з варіантів до блоку керування будь-яких автоматичних воріт (орні, відкатні, гаражні та інші…) незалежно від виробника автоматики, потрібно підключити спеціальний модуль, який допоможе реалізувати дистанційне керування воротами. Для варіанта №1 та №3 на смартфон потрібно ще встановити спеціальний додаток.
Розглянемо детальніше кожен із варіантів
Всі три варіанти модулів підключаються однаково за допомогою 4-х проводів до блоку управління автоматикою. Від клем запитки модуля «+» та «–» підключаємо два дроти до клем «+» та «–» на платі автоматики для живлення зовнішніх навісних пристроїв. Також потрібно ще підключити два сигнальні дроти від модуля до клем на палаті автоматики, які призначені для підключення зовнішньої провідної кнопки управління.
Управління воротами через мережу WiFi / Інтернет
Після підключення до автоматики модуля WiFi, вам потрібно встановити на вашому смартфоні (Android або IOS) програму «Safemate Smart Home» для керування модулем WiFi. При першому запуску програми необхідно зробити базові налаштування, додати модуль WiFi до мережі, яку роздає ваш WiFi роутер і зберегти налаштування в програмі.
При кожному наступному запуску програми вам буде доступна кнопка в програмі, за допомогою якої можна відкрити або закрити ворота залежно від положення стулки (ВІДКРИТО або ЗАКРИТО).
Будь-який інший користувач не зможе керувати вашими воротами. Для того, щоб інші користувачі могли керувати вашими воротами за вашим дозволом, у програмі Safemate потрібно дозволити доступ для конкретного користувача або користувачів. Детальна інструкція є у самому додатку.
Обов'язковою умовою для роботи даного варіанту, щоб WiFi модуль завжди був підключений до WiFi роутеру, який з'єднаний з глобальною мережею інтернет. Дистанційно керувати воротами з телефону через інтернет можна з будь-якої точки світу.
Переваги WiFi модуля:
• Дистанційне керування воротами (або іншими підключеними пристроями) за допомогою смартфона, планшета з будь-якої точки світу через Інтернет.
• WiFi модуль має додатковий вбудований приймач, який працює на частоті 433MHz, в пам'ять приймача можна записати велику кількість пультів дистанційного керування, для управління воротами або іншими пристроями.
Недоліки WiFi модуля:
• Модуль WiFi повинен бути підключений до WiFi роутера, а до роутера повинен надходити стабільний сигнал від інтернет-провайдера. Якщо, наприклад, з яких-небудь причин провайдер перестав надавати вам інтернет-трафік, то зв'язок з WiFi модулем буде недоступний.
Управління воротами за телефонним дзвінком
Після підключення до автоматики GSM модуля, в нього потрібно встановити заздалегідь активовану SIM картку будь-якого зручного для вас стільникового оператора. Далі потрібно додати в пам'ять GSM модуля номера телефонів, з яких можна керувати воротами. Щоб додати номери до пам'яті GSM модуля, потрібно надіслати SMS на номер SIM картки, яка встановлена в GSM модулі. У SMS тексті має бути вказаний стільниковий номер або номери, яким ви дозволяєте доступ до воріт, а також пароль від модуля GSM.
Якщо вам потрібно додати кілька десятків або тисяч номерів, то GSM модуль підключається по USB до комп'ютера і через спеціальну програму додаються номери у великій кількості.
Для швидкого відкриття або закриття воріт краще додати номер стільникового GSM модуля в телефонну книгу і додати контакт на екран вашого смартфона для миттєвого дзвінка. Далі ви просто натискаєте на контакт з номером від GSM модуля, телефон набирає номер, в цей час на GSM модуль надходить вхідний виклик, GSM модуль, не відповідаючи на виклик (не піднімає трубку), відкриває або закриває ворота і кидає трубку. Гроші за дзвінок не знімаються, оскільки модуль GSM «не піднімає трубку».
Будь-який інший користувач не зможе керувати вашими воротами. Для того, щоб інші користувачі могли керувати вашими воротами за вашим дозволом, потрібно додати номер телефону в пам'ять GSM модуля. Детальна інструкція поставляється із GSM модулем.
Переваги GSM модуля:
• Дистанційне керування воротами (або іншими підключеними пристроями) за допомогою безкоштовного телефонного дзвінка з будь-якої точки світу;
• Керування воротами без спеціальної програми, можна відкривати або закривати ворота навіть за дзвінком із звичайного кнопкового телефону.
Недоліки GSM модуля:
• Раз на рік потрібно поповнювати рахунок (на 5 - 10 гривень) стільникового номера, який встановлений у GSM модулі, для того, щоб стільниковий оператор не відключив цей телеф
• Модуль GSM повинен бути підключений до мережі стільникового оператора. Якщо, наприклад, з якихось причин стільниковий оператор перестав надавати покриття мережі, то зв'язок з GSM модулем буде недоступний.
Управління воротами через з'єднання Bluetooth
Після підключення до автоматики Bluetooth модуля, вам потрібно встановити на вашому смартфоні (Android або IOS) програму «Ворота» для керування модулем Bluetooth. При першому запуску програми необхідно зробити базові налаштування, додати модуль Bluetooth до програми та зберегти налаштування.
При кожному наступному запуску програми вам буде доступна кнопка в програмі, за допомогою якої можна відкрити або закрити ворота залежно від положення стулки (ВІДКРИТО або ЗАКРИТО). Але ви повинні знаходитися поруч біля воріт, відстань між смартфоном та Bluetooth модулем може становити 10 – 15 метрів, не більше.
Будь-який інший користувач не зможе керувати вашими воротами. Для того щоб інші користувачі могли керувати вашими воротами за вашим дозволом, вони повинні знати пароль від модуля Bluetooth, який ви можете придумати самі.
Обов'язковою умовою для роботи даного варіанта управління воротами, щоб версія Bluetooth у вашому смартфоні, була сумісна з версією Bluetooth модуля. Але, на жаль, модуль Bluetooth залишається старим зі старою версією Bluetooth, а виробники виробляють нові смартфони і додають до них нові версії Bluetooth, які не сумісні зі старими протоколами передачі даних.
Переваги Bluetooth модуля:
• Дистанційне керування брамою Bluetooth в безпосередній близькості від воріт, немає необхідності в підключенні до мережі інтернет.
Недоліки Bluetooth модуля:
• Bluetooth модуль – це звичайний пульт дистанційного керування від воріт, який обмежений дальністю дії, лише кнопки керування розташовані на екрані смартфона, а не на пульті дистанційного керування. Управляти воротами можна лише перебуваючи біля самих воріт.
• Bluetooth модуль може бути несумісний із новим смартфоном. Якщо, наприклад, ви вдалося управляти воротами на вашому старому телефоні і через кілька років ви купили собі новий смартфон, цей новий телефон може бути не сумісний зі старим Bluetooth модулем від воріт.
Саме з цієї причини від даного способу керування воротами практично всі відмовилися, і він не є затребуваним! Краще вибрати перший або другий варіанти управління воротами, про які ми говорили на початку цієї статті.
Зробимо висновок
На сьогоднішній день управління воротами через Bluetooth модуль є найпростішим і разом із цим примітивним варіантом дистанційного керування, оскільки дальність дії Bluetooth сигналу всього кілька метрів плюс є фактор несумісності між модулем і смартфоном.
Більш просунутим та ефективним варіантом дистанційного керування автоматичними воротами є варіанти керування з використанням WiFi або GSM модулів, коли ви можете з будь-якої точки світу керувати вашими воротами.
Розглянемо приклад: Вас немає вдома і до вас прийшли люди, яких потрібно впустити у двір, у такому випадку WiFi або GSM модулі ідеально впораються з цим. Ви дуже далеко можете відкрити а потім і закрити ворота одним дотиком по кнопці на екрані вашого смартфона.
Який модуль краще, WiFi чи GSM? Тут все залежить від поставлених завдань та вибирайте той варіант, який найбільше подобається саме вам.