Підвісні відкатні ворота встановлюються в основному на комерційних, промислових об'єктах у вигляді воріт для в'їзду на територію та для огородження складів, ангарів тощо.
Але також цей вид огорожі зручно використовувати у приватному секторі, якщо над в'їздом у двір встановлений навіс, тоді така огорожа чудово вписується у загальний конструктив навісу та в'їзду загалом.
Відкатні ворота підвісного типу можна встановити на об'єкті, де обмежене місце для відкату стулки, наприклад, при ширині в'їзду 4 метри, необхідно місце для розташування стулки в положенні повністю відкрито - теж 4 метри. Коли у воротах консольного типу при в'їзді 4 метри для відкриття потрібно 6 метрів, в 1,5 рази більше за ширину в'їзду.
Даний вид воріт має величезний набір переваг у порівнянні з іншими видами зсувної огорожі:
• Через те, що стулка підвішена до роликових кареток, на опорний підшипник завжди передається однакове навантаження як у рухомому, так і не рухомому положенні. Наприклад, у воротах консольного типу, під час руху стулки виникає ефект перевішування, коли навантаження на підшипник збільшується залежно від положення стулки.
• У сучасних підвісних воротах, ролики заховані у верхній балці та на підшипник роликових кареток, взагалі не потрапляє вода, сніг, пил тощо. а значить, що опорний підшипник буде дуже довго працювати.
• Стулка таких воріт переміщується дуже легко, за умови, що встановлена якісна фурнітура для підвісних воріт, яку ви можете купити в інтернет-магазині Ворота Лайф.
До воріт даного виду є лише один істотний недолік - це обмеження отвору в'їзду по висоті.
ВІД ТЕОРІЇ ДО ПРАКТИКИ
Перейдемо до головного - як зробити підвісні відкатні ворота своїми руками. Але для початку давайте визначимося, де саме буде встановлено дану огорожу.
Якщо ви хочете встановити такі ворота у себе вдома, як в'їзна група при мінімальному бюджеті, купивши мінімум комплектуючих і тільки найнеобхідніші, тоді ви можете подивитися статтю в нашому блозі: Підвісні відкатні ворота загальний конструктив
У статті показали, як закріпити верхню балку за допомогою ферми.
А в цій статті ми розглянемо варіанти виготовлення воріт застосовуючи максимум професійні комплектуючі і будемо кріпити балку до вертикальної поверхні, наприклад до стіни ангару, за допомогою настінних кронштейнів.
ОСОБЛИВОСТІ МОНТАЖУ
Для з'єднання балки між собою скористаємось спеціальним з'єднувальним кронштейном.
У нижній частині будемо використовувати спеціальний напрямний профіль U в парі з обмежувачем U + уловлювач з роликами. Дані комплектуючі будуть утримувати стулку у вертикальному положенні, при сильних вітрових навантаженнях.
ПРИКЛАД ОБ'ЄКТУ
У нас є для прикладу віртуальний об'єкт, на якому потрібно встановити підвісні ворота, які відкриваються у бік.
Ширина вїзду на об'єкті складає 4 метри, нам потрібно 8 метрів балки = 6 + 2 метри. З'єднувати балку між собою ми будемо за допомогою з'єднувального кронштейна, без застосування зварювання.
Для кріплення балки до стіни об'єкта скористаємося настінними кріпильними кронштейнами з відстанню між кронштейнами 50 – 70 мм.
У нижній частині отвору, у бік відкриття воріт встановлюємо обмежувач U.
З іншого боку отвору, внизу встановлюємо уловлювач із роликами. Закріпити уловлювач до вертикальної поверхні можна за допомогою кронштейна - куточок для уловлювача (на ескізі не показано).
У верхню балку, встановлюємо роликові каретки і підвішуємо стулку.
У нижній частині напрямний ролик обмежувача U входить у зачеплення з профілем U який закріплений у самому низу стулки, а в крайньому закритому положенні стулка входить в уловлювач з роликами. Так забезпечується утримання полотна підвісних воріт у вертикальному положенні і стійка робота конструкції при сильних вітрових навантаженнях.
Як ви вже встигли помітити дана конструкція виглядає дуже охайно, коли ви робитимете підвісні відкатні ворота своїми руками використовуючи тільки професійні комплектуючі, в результаті ви отримаєте охайну зібрану та надійну конструкцію.
Нижче спеціально для вас ми підготували відео, на якому наочно показано як влаштовані підвісні ворота з використанням перерахованих вище комплектуючих.
Додатково на відео показані комплектуючі яких немає на картинках у статті, такі як заглушки для балки, стопори для воріт та кронштейн – куточок для кріплення уловлювача.