На день написання (оновлення) цієї статті ми постаралися коротко і без будь-яких вигаданих історій дати вам рекомендації щодо підбору комплектуючих для виготовлення сучасної зсувної огорожі. У цьому матеріалі ми вибираємо фурнітуру для відкатних воріт консольного та підвісного типу, а також для воріт на монорейці.
Тож почнемо.
Що таке фурнітура для відкатних воріт
Це набір спеціальних роликів та напрямних, на основі яких можна зробити огорожу для в'їзду, стулка якої відкочується убік.
Існує 3 популярні види відкатних воріт:
• Консольний тип
• Підвісні ворота
• Ворота на монорейці
Для виготовлення кожного з видів потрібні спеціальні комплектуючі.
Основні параметри щодо вибору фурнітури для відкатних воріт
Фурнітура для воріт підбирається за двома важливими параметрами:
• Ширина в'їзду
• Вага каркасу воріт
Чим більшими і важчими будуть ваші ворота, тим дорожчою буде ціна на фурнітуру.
Для консольних і підвісних воріт, першим що потрібно зробити, це правильно підібрати напрямну балку.
Вибираємо напрямну балку для відкатних воріт
Напрямна - її ще називають балка для відкатних воріт, докладну інформацію ви можете знайти в нашому блозі.
Нижче ми склали таблицю правильного вибору балки:
Пояснення до таблиці:
При виборі балки для підвісних воріт немає обмежень по ширині в'їзду, але для воріт консольного типу важливо враховувати ширину в'їзду. Для обох видів воріт балка підбирається за розрахунковою вагою стулки зсуву.
Є балки, які призначені для виготовлення тільки підвісних воріт і є універсальні балки, які підходять для двох видів воріт.
На сьогоднішній день усі українські виробники, які займаються виробництвом напрямної балки для відкатних воріт, довели до досконалості виробництво даної продукції, особливої різниці між балками від різних українських виробників ви не помітите. Усі балки виготовляються з високоякісної вуглецевої сталі. Різниця є лише в ціні, і це вже залежить від апетитів конкретного виробника чи продавця.
Балка може бути оцинкованою або без захисного покриття. Яка з них краще, скажімо так: якщо ваші фінанси дозволяють купити оцинковану балку, тоді купуйте, якщо ви хочете трохи заощадити, тоді беріть балку без захисного покриття, різницю в роботі відкатних воріт ви взагалі не помітите.
У таблиці вище в першому стовпчику вказані стандартні розміри перерізу направляючої балки. Розмір перерізу залежить від ваги воріт, у кожної балки є своя товщина металу направляючої.
Для балки 70×60 є кілька варіантів за товщиною металу:
• 3.5 мм
• 3.6 мм
• 4.0 мм
Але сказати, що балка з товщиною 4.0 мм краще ніж балка з товщиною 3.5 мм, це неправильно, так як балка перетином 70×60 з товщиною металу 3.5 або 4.0 мм може лише переміщатися по роликових каретках на 301 підшипнику, а максимальне вагове навантаження на ролики з таким підшипником не повинно перевищувати 500 кг.
За весь досвід роботи починаючи з 2-х тисячних років ми не бачили, щоб балка з товщиною 3.0 - 3.5 або 4.0 мм деформувалася на правильно зроблених відкатних воротах з вагою стулки до 500 кг.
ВАЖЛИВО!
Дуже важливо враховувати максимальну ширину в'їзду при виборі балки для воріт:
• Балка 69×58 – максимальна ширина в'їзду 4.7 м
• Балка 70×60 – максимальна ширина в'їзду 5.0 м
• Балка 95×81 +/- 5 мм – максимальна ширина в'їзду 8 м
• Балка 140×140 – максимальна ширина в'їзду 10 м
Вибираємо ролики для відкатних воріт
Ролики для воріт - їх ще називають каретка відкатних воріт, більше інформації дивіться в нашому блозі.
На сьогоднішній день для кожної направляючої балки розроблено свої власні роликові каретки, на яких встановлений правильний опорний підшипник з урахуванням максимального навантаження для направляючої.
Нижче ми склали список опорного підшипника по відношенню до напрямної:
• 69×58 – до 400 кг – 201 підшипник
• 70×60 – до 500 кг – 301 підшипник
• 95×81 +/- 5 мм – до 800 кг – 203 або 303 підшипник
Вибираємо напрямні ролики для воріт
Залежно від виду воріт напрямні ролики можуть бути встановлені зверху або знизу. Про верхні ролики більше інформації ви можете переглянути у статті: Верхні підтримуючі ролики для відкатних воріт
В якості рекомендації щодо вибору даних комплектуючих, звертайте увагу на зовнішню оболонку ролика, вона повинна бути гумовою в міру твердою і м'якою.
Вибираємо додаткову фурнітуру для воріт
До додаткових комплектуючих відносяться уловлювачі, кінцеві ролики, заглушки, стопори та інша фурнітура. Тут ми не розглядатимемо кожну позицію окремо. З додаткової фурнітури купуйте те, що вам більше подобається.
Підведемо підсумки
Тепер з рекомендації вище ми вибираємо фурнітуру для воріт правильно враховуючи ширину і вагу стулки, так як це найважливіші параметри по підбору комплектуючих.