Перед вами стоїть завдання встановити на об'єкт підвісні ворота, ви шукаєте вже готові рішення для реалізації поставленого завдання. У цьому огляді ви дізнаєтеся, що необхідно для того, щоб правильно зробити цей вид підвісної огорожі, яку і де купити фурнітуру для воріт в Україні.
Розглянемо загальний конструктив
Напрямна для підвісних воріт
Найпростіші підвісні відкатні ворота з зсувною стулкою, яка за допомогою несучих роликових кареток підвішена до верхньої напрямної. На верхню напрямну балку передаються досить великі навантаження, оскільки вона утримує стулку воріт, яка ще й переміщається по всій довжині балки.
Верхня напрямна має бути добре закріплена і не прогинатися під вагою стулки, для цього балку кріплять до спеціально підготовленої ферми, яка забезпечує необхідну жорсткість конструкції.
Кріпити верхню напрямну тільки до стовпів, відстань між якими може становити 1, 2, 3 або 4 метри НЕ ДОПУСКАЄТЬСЯ!
Якщо у вас на об'єкті є вертикальна або горизонтальна поверхня над отвором в'їзду, наприклад стіна або стеля ангара, тоді кріплення направляючої можна виконати на горизонтальній або вертикальній поверхні, використовуючи спеціальні кріпильні кронштейни. Відстань між точками кріплення має бути не менше ніж 50 – 70 см між кронштейнами.
Загальна довжина направляючої для підвісних відкатних воріт становить дві ширини отвору в'їзду (ширина × 2), наприклад при в'їзді шириною 4 метри, довжина верхньої балки становитиме 8 метрів.
Розмір перерізу напрямної підбирається залежно від ваги та загальних габаритів воріт.
Нижче наведено розміри напрямних і під яку вагу вони розраховані.
Перетин балки (ширина/висота в міліметрах) – максимальна вага стулки (навантаження) у кілограмах:
• 140×140 – навантаження до 1400 кг
• 95×81 – 95×85 – навантаження до 800 кг
• 69×58 – 70×60 – навантаження до 400 кг
• 42×54 – навантаження до 300 кг
• 34×30 – навантаження до 150 кг
Каретка для підвісних воріт
Для воріт підвісного типу використовуються спеціальні ролики – роликові каретки, на одній каретці може бути встановлено 2 або 4 несучі ролики.
Роликові каретки підбираються в залежності від перерізу напрямної, на одну стулку має бути встановлене як мінімум 2 каретки.
У каталозі інтернет-магазину Ворота Лайф (посилання в самому низу), є досить великий асортимент несучих роликових кареток для підвісних воріт, крім перерізу профілю, різниця в каретках полягає ще у варіанті підвішування стулки до каретки, тут ви вибираєте ті каретки, які вам більше подобаються, за технічними характеристиками вони однакові.
Варто враховувати, чим більше кареток закріплено на одній стулці (2, 3, 4 каретки), тим надійніша конструкція відкатних воріт в цілому.
Стулка воріт
Що стосується самої конструкції стулки підвісних воріт. Для виготовлення рами стулки та її обшивки, ви можете використовувати будь-які матеріали, які вам підходять, головне правильно розрахувати загальну вагу конструкції, яка буде підвішена до несучих роликових кареток, і щоб ця вага не перевищувала допустиме навантаження для верхньої напрямної.
Нижні напрямні ролики
Завдання нижніх напрямних роликів у підвісних воротах, це утримання стулки рівно у вертикальному положенні, як під час руху воріт, так і в їх нерухомому стані.
Конструктивно нижні ролики можуть мати різні варіанти, тут ви вибираєте який вам більше подобається, найдорожче і найпростіше рішення, це коли стулка переміщується між роликами.
Нижній уловлювач
Завдання нижнього уловлювача - це утримання стулки при вітрових навантаженнях, а також уловлювач служить обмежувачем ходу воріт, але краще використовувати уловлювач у парі зі спеціальним стопором.
Стопори для воріт
Щоб обмежити рух підвісної конструкції, для цього встановлюють у крайніх точках стопори на відкриття та закриття. Рекомендується встановлювати стопори як у верхній напрямній, які обмежують переміщення кареток усередині балки, так і в нижній частині воріт безпосередньо для самої стулки.