Коли на об'єкті недостатньо місця для встановлення звичайних відкатних або розпашних воріт, ідеальним рішенням стануть відкатні телескопічні ворота. Така огорожа у відкритому положенні займає менше місця, ніж будь-який інший вид огорожі.
Телескопічні ворота бувають 3-х видів:
1. Консольні
2. На монорейці
3. Підвісні
УВАГА!
У цьому блозі представлена інформація про різні варіанти воротних систем. Для самостійного виготовлення огорожі/воріт, ви можете знайти та купити фурнітуру для воріт в інтернет-магазині Ворота Лайф. Ми не надаємо послуги з виготовлення та монтажу огорожі/воріт!
Конструкція консольних телескопічних воріт
У цій статті «Откатні телескопічні ворота від А до Я» ми детально розглянемо конструкцію та як зробити своїми руками консольні телескопічні ворота. Принцип роботи та конструкція даної огорожі показано на відео нижче:
Відео №1
Які комплектуючі використовуються для виготовлення даного виду огорожі ми детально розписали та показали у статті: Відкатні телескопічні ворота своїми руками
Для того щоб зробити такі ворота, вам достатньо купити фурнітуру для воріт, всі необхідні комплектуючі є у продажу в інтернет-магазині Ворота Лайф. У нас у продажу є готові комплекти фурнітури, які необхідно підбирати з огляду на ширину в'їзду, місце для відкату та розрахункову вагу конструкції. Весь асортимент комплектуючих представлений у категорії: Фурнітура для телескопічних воріт
Як зробити ворота телескоп своїми руками?
Крок 1. Схема телескопічних воріт
Спеціально для покупців інтернет-магазину Ворота Лайф, ми надаємо БЕЗКОШТОВНУ СХЕМУ - КРЕСЛЕННЯ телескопічних воріт, по якій ви зможете виготовити свої ворота. Для отримання індивідуальних розмірів для ваших воріт, вам необхідно повідомити нам ширину в'їзду - РОЗМІР А, та купити відповідний комплект фурнітури. Після оформлення замовлення, ми надамо вам усі розміри, які показані на безкоштовній схемі, вам залишається лише нанести отримані розміри на схему та виготовити ворота.
На схемі показані такі розміри:
А – ширина в'їзду
С – довжина фундаменту (противаги)
В – відстань між центрами несучих кареток, що утримують секцію №1
D – відстань від центру несучих кареток до краю фундаменту
G – відстань від краю секції №1 до центру каретки телескоп (каретки телескоп кріпляться на секції №1)
H – відстань між каретками телескоп які встановлені на секції №1
F – довжина секції (стулки) №1
E – довжина секції (стулки) №2
J – загальна довжина воріт у положенні закрито
Також ми повідомимо вам необхідне місце для розташування воріт (2-х секцій) у відкритому положенні.
Наносимо отримані розміри на схему та приступаємо до виготовлення 2-х каркасів телескопічних воріт.
Крок 2. Каркас телескопічних воріт
У безкоштовній схемі, яку ви отримаєте при покупці комплекту фурнітури, немає розмірів для виготовлення 2-х каркасів – секція №1 та секція №2. Креслення каркасу ви можете побудувати самі або замовити платне креслення в інтернет-магазині Ворота Лайф.
Для будівництва креслення необхідно враховувати лише зовнішні розміри. Також важливо розуміти, що накреслити своє індивідуальне креслення, ви зможете тільки після того, як у вас на руках будуть усі необхідні комплектуючі, тому що потрібно буде зняти точний розмір нижнього зазору між балкою секції №1 та нульовою відміткою.
На прикладі ширини в'їзду 4 метри (розмір – А) ви дізнаєтесь, як самостійно накреслити креслення для двох секцій телескопічних воріт. У нашому прикладі нижній зазор становить 72 мм (7.2 см). Висота воріт = 2000 мм (2 метри). Приступаємо до будівництва індивідуального креслення для двох секцій.
Для огородження з шириною в'їзду 4 метри в інтернет-магазині Ворота Лайф ми отримали такі розміри для безкоштовної схеми:
• А – ширина в'їзду – 4 метри;
• С – довжина фундаменту (противаги) – 1633 мм (163.3 см);
• В – відстань між центрами несучих кареток, які утримують секцію №1 – 1233 мм (123.3 см);
• D – відстань від центру несучих кареток до краю фундаменту – 200 мм (20 см);
• G – відстань від краю секції №1 до центру каретки телескоп (каретки телескоп кріпляться на секції №1) – 250 мм (25 см);
• H – відстань між каретками телескоп, які встановлені на секції №1 – 666 мм (66.6 см);
• F – довжина секції (стулки) №1 – 3663 мм (366.3 см)
• E – довжина секції (стулки) №2 – 3136 мм (313.6 см)
• J – загальна довжина воріт у положенні закрито – 5733 мм (573.3 см)
• Місце для воріт (2-х секцій) у відкритому положенні – 3763 мм (376.3 см)
Приступаємо до будівництва креслення для секції №1 та №2
Проводимо горизонтальну лінію, ця лінія буде нульовою відміткою, далі від низу нагору відступаємо 7 сантиметрів (це наш зазор 7.2 см, округляємо його до 7 см).
Для секції №1, проводимо горизонтальну лінію, вказавши розмір F – довжина секції (стулки) №1 – 3663 мм (366.3 см)
Трохи відступаємо в право, для секції №2, проводимо горизонтальну лінію, вказавши розмір E – довжина секції (стулки) №2 – 3136 мм (313.6 см)
Від нульової позначки по вертикалі наносимо мітку на відстані 2 метри.
Отримавши всі розміри, будуємо зовнішні розміри 2-х каркасів для секції №1 та №2.
Для виготовлення секцій телескопічних воріт досить знати зовнішні розміри, з наших розрахунків, ми отримали такі розміри:
• Для секції №1 (ш/в) – 3663 мм на 1930 мм
• Для секції №2 (ш/в) – 3636 мм на 1930 мм
Тепер побудуємо креслення з урахуванням нижньої балки та металевих профілів, з яких ми виготовлятимемо два каркаси. Як приклад, два каркаси ми зваримо з Т-профілю. Для внутрішніх перемичок використовуватимемо профільну трубу 40×20 мм, обшиватимемо листом профільним з двох сторін.
Побудуємо креслення:
Усередині отриманих раніше прямокутників - зовнішній розмір секції №1 і №2, креслимо Т-профіль та перемички з профільної труби 40×20, в самому низу обов'язково враховуємо нижню направляючу балку (у нашому прикладі напрямна 70×58, арт. 1112).
Першу вертикальну перемичку на секції №1 потрібно змістити від краю до центру на розмір «С» (у прикладі «С» = 1633 мм) мінус 80 - 100 мм (1633 – 80 = 1553 мм).
Крок 3. Монтаж телескопічних воріт
Перед монтажем телескопічних воріт, нам потрібно підготувати бетонні закладні (фундамент), при заливанні фундаменту, важливо врахувати всі зазори – вид на ворота з торця. Розмір фундаменту вказаний у безкоштовній схемі - КРОК 1 (глибина 1000 мм, ширина 600 мм та довжина – розмір «С»). Всі розміри побачивши з торця ви зможете визначити маючи на руках комплектуючі для воріт і знаючи який профіль ви використовуватимете для виготовлення каркаса воріт.
Для прикладу подивимося на розміри з торця на нашій 3D моделі:
Розміри фундаменту та вид з торця у безкоштовній схемі:
У нашому прикладі для в'їзду шириною 4 метри розмір «С» = 1633 мм (163.3 см). Відстань між двома секціями становить – 70 мм (7 см), цей зазор необхідний для встановлення верхнього напрямного профілю – арт. 4240 та 2-х напрямних верхніх роликів з кронштейном – арт. 4212.
Далі приступаємо до складання та встановлення нашої сучасної огорожі, використовуючи комплектуючі які поставляються в комплекті фурнітури для виготовлення відкатних телескопічних воріт.
На відео під №2 наочно показано які комплектуючі використовуються в конструкції воріт, крім тросового механізму. Встановлення роликів та тросу показано на відео під №1 (на початку статті).
Відео №2
Крок 3.1. Приварюємо нижню направляючу до каркасу секції №1 та №2
Направляючу балку можна приварити до каркаса, наносячи невеликі з'єднувальні зварювальні шви вздовж направляючої по двох сторонах через кожні 33 см у шаховому порядку.
Крок 3.2. Приварюємо на нижній напрямній секції №1 «кронштейн каретки телескоп», на кронштейнах встановлюємо каретки телескоп». Використовуємо розміри із монтажної схеми:
• G – відстань від краю секції №1 до центру каретки телескоп (каретки телескоп кріпляться на секції №1) – 250 мм (25 см);
• H – відстань між каретками телескоп, які встановлені на секції №1 – 666 мм (66.6 см);
Вид з вулиці
Крок 3.3. Встановлюємо несучі роликові каретки на бетонні закладні, на роликові каретки встановлюємо секцію №1.
Вид з вулиці
Крок 3.4. На несучому стовпі, або до будь-якої іншої вертикальної поверхні (наприклад, на стінці будівлі), закріплюємо верхні напрямні ролики – обмежувач, для утримання секції №1 рівно у вертикальному положенні. Далі у верхній частині секції №1 закріплюємо два обмежувачі «У» - арт. 4212. Обмежувачі арт. 4212, можна закріпити, використовуючи розмір G і H.
Вид з вулиці
Крок 3.5. На секції №2 закріплюємо верхній напрямний профіль «У» – арт. 4240. Далі встановлюємо секцію №2 на роликові каретки, закріплені на секції №1.
Вид з ділянки
Крок 3.6. На секції №2 встановлюємо кінцевий ролик і заглушку в нижній напрямній, на секції №1 встановлюємо тільки заглушки по торцям нижньої напрямної. Встановлюємо ворота повністю закрите положення, закріплюємо на стовпі нижній та верхній уловлювач.
Вид з ділянки
Крок 3.7. Встановлюємо тросовий механізм, який рухає секцію №2.
У двох торцях нижньої напрямної на секції №1 відразу за заглушкою «точка А» встановлюємо по одному напрямному ролику для троса. У торці нижньої напрямної секції №2 одразу за заглушкою «точка Б» встановлюємо зачіп для троса. На каретці, яка розташована ближче до отвору в'їзду «точка В», встановлюємо кронштейн для троса. Проводимо трос через напрямні ролики «точки А», закріплюємо зачіп «точка Б» за трос, натягуємо трос у «точці В».
Механізм телескопічної брами повністю готовий до роботи. Якщо почати рухати рукою секцію №1, секція №2 також почне рухатися.
Послідовність кроків можна змінити, головне, щоб ви розуміли, куди та на якій відстані, та навіщо потрібно встановлювати комплектуючі, наприклад ще до виконання робіт, на двох каркасах можна закріпити нижні напрямні, верхню напрямну, кронштейни на секції №1.
Крок 4. Встановлення автоматики
Щоб зробити з нашого сучасного огородження автоматичні телескопічні ворота, для цього достатньо купити та встановити електропривод із зубчастою рейкою. В інтернет-магазині Ворота Лайф є великий вибір електроприводів від бюджетних до преміальних моделей.
Для розрахунку довжини зубчастої рейки потрібно повністю закрити ворота, далі від краю секції №1, край якої розташований приблизно посередині отвору в'їзду, відміряємо відстань до стовпа на якому встановлені верхні ролики, до отриманого значення додаємо + 1 метр.
У нашому прикладі відстань від краю секції до стовпа становить - 2 метри, додаємо + 1 метр, у результаті отримуємо довжину зубчастої рейки = 3 метри
Підведемо підсумки
У цій статті ми постаралися максимально просто донести до вас - наших покупців інтернет-магазину Ворота Лайф, як можна легко та не дорого зробити сучасну огорожу своїми руками. Принцип роботи готового огородження та загальний конструктив показано на відео №1, встановлення комплектуючих, які показані в даній статті, показані на відео №2.
Перелік готових комплектів для виготовлення даного виду огорожі з актуальними цінами, представлений нижче. Також нижче на цій сторінці ви знайдете додаткові статті, які допоможуть вам знайти відповіді на запитання.
Якщо у вас є додаткові питання або ви хочете купити комплектуючі, дзвоніть чи пишіть нам, наші фахівці з радістю допоможуть вам зробити відкатні телескопічні ворота своїми руками.